#saily    570 90 90 60    biuro@saily.pl   /sailypl

Jachtowy sternik morski

..:: JACHTOWY STERNIK MORSKI
Zapraszamy uczestników zainteresowanych przejściem szkolenia żeglarskiego i uzyskaniem patentu jachtowego sternika morskiego, chcących skosztować żeglarstwa morskiego.

Szkolenie na patent jachtowego sternika morskiego  realizujemy wg programu Polskiego Związku Żeglarskiego. Program ten obejmuje manewrowanie jachtem po Zatoce Gdańskiej i zajęcia teoretyczne. Oprócz wykładów należy uczyć się samodzielnie!

Zajęcia praktyczne.

Podczas nauki manewrowania jachtem będziemy uczyć się manewrów portowych, żeglowania nocą, identyfikowania pław i świateł oraz pracy na mapie.

Zajęcia teoretyczne.

To 7 wykładów. Organizujemy je w miejscu zajęć praktycznych, co pozwala uniknąć straty czasu i zmarnowania dnia w przypadku niesprzyjającej pogody. Wykłady odbywają się: w porcie jachtowym w Gdyni. Podczas zajęć teoretycznych będziemy rozwiązywać również różnego rodzaju zadania nawigacyjne.

 
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE, CZAS SZKOLENIA
Szkolenie rozpoczynamy w Gdyni. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 10.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 15.00. Przewidziany czas szkolenia zakończony egzaminem to 6 dni.
..:: CENA ZAWIERA

  • Ubezpieczenie - NW.
  • Kadra - skipper na każdym jachcie.
  • Szkolenie na stopień jachtowego sternika morskiego

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Egzamin i patent, wg cennika PZŻ (www.pya.org.pl), płatne komisji egzaminacyjnej.

..:: GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - 18 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa. Posiadanie udokumentowanych 200 godzin odbytych rejsów morskich- opinie.

 

..:: TERMINY

Szkolenie prowadzimy w formie weekendowej lub codziennej według terminarza.
..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Istnieje możliwość podstawienia także innych typów jachtów niż wymienione w ofercie. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża.