Jeziorsko jest to zbiornik znajdujący się w pobliżu miasta Warta na granicy województwa łódzkiego i wielkopolskiego. Jest to drugi akwen (po Zalweie Sulejowskim) w centralnej Polsce cieszący się popularnością w śród żeglarzy i turystów. Wybudowany w latach 1975-1986, celem była regulacja przepływów rzeki oraz nawadnianie użytków rolnych. Teraz spełnia rolę turystyczno-rekreacyjną i energetyczną.


Na tym terenie dużne znaczenie ma aspekt przyrodniczy. W 1998 roku Rozporządzeniem Ministra Ochrony Środowiska utworzono tu wodny i faunistyczny rezerwat przyrody Jeziorsko.

Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Dostępne są hotele, pola namiotowe, domki kempingowe oraz gospodarstwa agroturystyczne. Zbiornik Jeziorsko położony jest w rolniczym krajobrazie to świetne miejsce dla amatorów wycieczek rowerowych, konnych i pieszych. Jest to również dobrze znany akwen miłośnikom sportów wodnych. Każdego roku rozgrywane są tu zawody motorowodne i kajakowe.

Jeziorsko jest zbiornikiem popularnym wśród żeglarzy, sprzyja temu: szerokość zbiornika (dochodząca do 3 km) oraz wody II klasy czystości. Na zachodnim brzegu zbiornika w Kościnkach mieści się Ośrodek Wypoczynkowo- Żeglarski “Rafa”. Znajduje się tam wypożyczalnia sprzętu wodnego (łodzie, kajaki, rowerki wodne, żaglówki oraz narty wodne). W porcie przy Ośrodku jest możliwość cumowania oraz slipowania jednostek wodnych. W Zaspach Miłkowskich swoją przystań żeglarską ma Klub Turystyki Wodnej PTTK „Warta”. Klub każdego sezonu organizuje Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko.

Decydując się na wypoczynek nad Jeziorskiem wskazane jest zwiedzić miasto Warta. Turyści, którzy już tam byli proponują aby zacząć od Muzeum Miasta i Rzeki Warty natępnie kościół i klasztor Ojców Bernardynów pochodzący z XV wieku. Nadkładając niedużo kilometrów można wybrać się do Uniejowa. Jest to miejscowość, która posiada status uzdrowiskowy i oferuje wiele turystycznych atrakcji. To właśnie tam znajduje się Zamek Biskupów Gnieźnieńskich, który jest uznawany za jeden z piękniejszych zamów na Ziemi Łódzkiej. Warto również skożystać z term Uniejów, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów.