Grupa 12 kobiet, w różnym wieku i z różnych części kraju, które doświadczyły w swoim życiu choroby nowotworowej pragnie pokazać, że osoby po raku oraz te, które się leczą są pełnowartościowymi przedstawicielami społeczeństwa, że mogą żyć normalnie, życiem pełnym pasji i marzeń, stawiać sobie trudne cele i je realizować. Dziewczyny chcą pokonać własne słabości i przełamać stereotypy na temat choroby.

 

Pierwszym wyzwaniem, które sobie postawiły jest OnkoRejs – Wybieram Życie, czyli wyprawa na jachcie s/y Zjawa IV do hanzeatyckiego miasta Visby na wyspie Gotlandia w Szwecji. Uczestniczki rejsu będą traktowane, nie jak pasażerowie lecz jako załoga jachtu.

Zjawa IV jest czwartym z kolei jachtem o tej nazwie. „Zjawy” I, II i III to kolejne jednostki, na których
w dwudziestoleciu międzywojennym realizował swoje marzenia o opłynięciu świata Władysław Wagner. Symbolika historii jachtu pięknie koresponduje z symboliką walki o życie, zdrowie i marzenia osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Cele:
– Popularyzacja badań profilaktycznych,
– Upowszechnienie idei, że raka wcześnie wykrytego można leczyć,
– Dodanie nadziei osobom leczącym się.

Uczestnicy: 12 kobiet po lub w trakcie leczenia nowotworowego + 2 osoby załogi (kapitan i bosman).

Trasa: Gdynia – Visby – Kalmar – Gdynia

Termin rejsu: 31 maja 2015 – 5 czerwca 2015

Szacunkowy koszt realizacji projektu: ok. 15 000 zł

Organizator rejsu: Centrum Wychowania Morskiego ZHP

Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym: onkorejs@wp.pl oraz pod nr. telefonu:
502-080-598.

O uczestniczkach rejsu można tez przeczytać na blogach:

http://kuchnia-biegacza.blog.pl/ – blog Ani Małek o pasji biegania, gotowania oraz o zdrowym odżywianiu również w chorobie nowotworowej,

– http://wariatkowo-blog.blog.pl/ – blog Magdy Lesiewicz o tym jak nie zwariować w trakcie choroby nowotworowej cieszyć się życiem w trakcie i po leczeniu,

– http://biegne-z-rakiem-przez-zycie.blog.pl/ – blog Agnieszki Gościniewicz który zaczęła pisać w chwili kiedy usłyszała od lekarza że zakończyła pierwszy etap leczenia i powinna żyć „normalnie”. Od tego czasu szuka swojej definicji tego słowa.

Z poważaniem,
Magdalena Lesiewicz
Tel.: 502-080-598
Email: onkorejs@wp.pl