Marina Sopot

Po kilku ostatnich rejsach po Zatoce Gdańskiej, smiało mogę stwierdzić, że jest to jendo z najpszyjemniejszych miejsc portowych.  Już podczas wejścia w główki mariny wita nas bosman, który wskazuje miejsce wygodnego podejścia, odbiera cumy i bez “przymusu” pyta czy w czymś nie pomóc. Aż się chce tam wpływać. Sama marina jeszcze pachnie nowością. Dużo punktów z prądem oraz ujęć wody.


Nasza malutka łódka oczywiście cumuje tam za nieduże pieniądze – jachty do ośmiu metrów 50 zł / doba – w cenie jest pełen dostęp do sanitariatów. Będąc jednak nieco uszczypliwym to jak na taki duży port jest ich trochę za mało. Myślę ze dodatkowe dwie kabiny znacznie zmniejszyły by czas oczekiwania.

{gallery}sopot{/gallery}
Port znajduje się na końcu sopockiego molo od strony wschodniej. Granice portu są wyznaczone pirsami z wejściem oznaczonym główkami portu. Cumowanie wzdłuż pirsów lub przy dwóch pływających pomostach za pomocą Y-bomów. Pojemność portu to 103 miejsca postojowe: 63 miejsca dla łodzi o długości do 10 metrów i 40 miejsc dla łodzi o długości do 24 metrów. 100 jednostek.
Wyposażenie:
Przystań wraz z sanitariatami przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych
wc
bar na terenie portu
Kontakt:
81-759 Sopot, Sopockie Molo
500 696 588
58 342 46 96
marina@sopot-marina.pl
harbourmaster@sopot-marina.pl
http://www.sopot-marina.pl/