Regaty w Trójmieście to spotkanie miłośników żeglarstwa, które trwa trzy dni, to również ogromna dawka sportowych emocji przygotowana na otwarcie sezonu oraz okazja dla amatorów by spróbować sił w rywalizacji z doświadczonymi skipperami.
Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl  Tegoroczny Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się w dniach od 29 do 31 maja. Jest to już trzecia edycja tego wydarzenia określanego jako: oficjalne otwarcie Pomorskiego Sezonu Żeglarskiego.
Każdego roku zmienia się kolejność w jakiej załogi odwiedzają miasta. Inauguracja oraz odprawa sterników odbędzie się 29 maja (w piątek) w Gdyni. Po sobotnich wyścigach (30 maja) uczestnicy zawodów zacumują jachty w Marinie Sopotu. Drugi dzień regat to również doskonała okazja na wspólne świętowanie uczestników. W tym roku impreza wieczorna dla zawodników planowana jest w restauracji Flaming&Co. 
Po wyścigach niedzielnych zawodnicy zostaną zaproszeni na uroczystość zakończenia regat. W tym roku zakończenie planowane jest w Gdańsku. Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach zostaną wręczone nagrody oraz trofeum uznane jako najważniejsze- puchar dla najszybszej załogi. Do udziału w wydarzeniu zapraszają organizatorzy –Pomorski Związek Żeglarski oraz gospodarze – Urzędy Miasta Gdyni, Sopotu i Gdańska.
Regaty realizowane są od 2013 roku. Zdobyły już liczne grono sympatyków. Świetna atmosfera to główny element przyciągający żeglarzy bo podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta naprawdę czuje się, że wyniki nie są najważniejszym punktem imprezy. Miłośnicy wspólnie witają sezon oraz wymieniają się doświadczeniami. Dla niektórych to pierwsze regaty w życiu a dla innych rozgrzewka przed kolejnymi startami. Po zimowej przerwie uczestnikom nie brakuje ducha sportowej bitwy a zwycięzcy poprzednich edycji zapowiadają walkę o obronę tytułu.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego a także Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Sponsorem jest Grupa ENERGA.