Węgorzewo to malowniczo położone miasteczko nad rzeką Węgorapą i jeziorem Mamry w województwie warmińsko- mazurskim. Miejscowość określana jest jako północne wrota Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Węgorzewo to świetne miejsce aby wypocząć i zregenerować siły. Miasto słynie z wielu zabytków. Popularnością wśród turystów cieszy się późnogotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła z początku XVII wieku,dawniej ewangelicki, a od 1945 roku katolicki.

Zachowało się w nim wiele elementów pierwotnego wyposażenia. Region ten to raj dla amatorów sporów wodnych oraz wędkarzy a różnorodność krajobrazu zachęca do wędrówek pieszych i rowerowych wojaży. Kajakarze i żeglarze nie muszą przywozić własnego sprzętu ponieważ wszystko co potrzebne dostępne jest w wypożyczalniach.
Latem można załapać się na niezapomniane spływy kajakowe dziką i pełną przeszkód rzeką Węgorapą lub spokojną Sapiną. Dostępne są również rejsy statkami spacerowymi po jeziorach, nurkowanie, wspinaczka czy też zjazdy na linach.
Nawet zimą można spędzić tu ciekawie czas. Zamarznięte tafle jezior umożliwiają uprawianie żeglarstwa lodowego i wędkarstwa podlodowego. Amatorzy narciarstwa również znajdą coś dla siebie szlaki turystyczne gromadzą narciarzy biegowych a ośnieżone pagóry miłośników snowboardu i narciarstwa zjazdowego. Atrakcją jest również kulig zaprzężony końmi, który zazwyczaj końcy się ogniskiem.