Wyprawa na północ to propozycja dla ludzi zainteresowanych żeglarstwem morskim w ciekawe rejony morza Północnego i Bałtyckiego. Wycieczka prowadzi nas w kraine norweskich fiordów, duńskich wysp i zamków.
Planowane są 3 etapy realizacji wyprawy w dniach 17. 07- 07. 08. 2015

Etap I Fiordy Norwegi

17. 07- 24. 07. 2015
Rejs zacznie się w Bergen a zakończy w Stavanger. Pierwszy etap wyprawy można określić jako włóczęge pośród pięknych fiordów Norwegi. Niedaleko miasta Stavanger znajduje się jeden z takich fiordów- Lysefiord- uznany jako najpiękniejszy. Wolnczy czas warto przeznaczyć na zwiedzanie i podziwnianie piękna natury z wody jak i z lądu.

Etap II Norwesko- niemiecko- duński
24. 07- 31. 07. 2015
Rejs rozpocznie się w Stavanger następnie Skagen a zakończy w Kopenhadze. Żeglując przez morze Północne w strone cieśnin duńskich. Planowany jest postuj w niemieckim Skagen, aby obejrzeć bunkry i protoplastę latarni morskiej. Jeśli starczy czasu to w planach jest jeszcze zwiedzanie zamku w Helsingor, w którym miał mieszkać Hamlet.

                                                         Etap III Po Bałtyku
31. 07- 07. 08. 2015
Wyprawa zaczyna się w Kopenhadze poprzez Borholm, meta znajduje się w Gdyni. W Kopenhadze będzie czas na zwiedzanie i wczucie się w cudowną atmosfere miasta. Następnie zostanie obrany kierunek- Borholm. Na tej duńskiej wyspie planowane są postoje w dwóch portach. To doskonała chwila aby spróbować śledzia Sol over Gudhejm czy cukierków w Sveneke. Planowane jest również zwiedzanie skalistej wysepki Christianso następnie skok do Gdyni to tu jest meta wyprawy północnej.

Więcej informacji
http://cwm.edu.pl/
cwm@zhp.pl
Adres: al. Jana Pawła II 5, 81-345 Gdynia
tel/fax 58 620-90-37