W piątek 10 maja już po raz 12 odbyły się Szkolne Regaty Żeglarskie im. Tomka Opoki organizowane przez Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Regaty objęte honorowym patronatem Starosty Powiatu Tomaszowskiego, przeprowadzono jak każdego roku na wodach Zalewu Sulejowskiego.

Bardzo słaby wiatr pozwolił na przeprowadzenie tylko 2 biegów.

Dorodny puchar z rąk p.Wojciecha Małagockiego – członka Zarządu Głównego LMiR, odebrała załoga reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. T.Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim w składzie:  Federica Plich, Ewelina Galińska, Błażej Koselnik, Mateusz Mularczyk oraz sternik Dariusz Jachimowski. II i III miejsca zajęły załogi z I LO.

Za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie regat należą się serdeczne podziękowania Komisji Sędziowskiej –  sędziemu głównemu – p.Markowi Szturnodze – bosmanowi portu “MARUŚ” oraz p.Robertowi Grochowalskiemu ze Szkoły Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych SAILY.PL.

Dokumentację zdjęciową jak każdego roku wykonał p.Andrzej Jodłowski.

Po sportowych zmaganiach humory dopisywały wszystkim uczestnikom i znakomicie smakowały kiełbaski z grilla.

Planowane są już kolejne zawody w przyszłym roku, na które już teraz organizatorzy zapraszają miłośników żeglarskich rywalizacji.