#saily    570 90 90 60    biuro@saily.pl   /sailypl

ŻEGLARZ JACHTOWY


..:: ŻEGLARZ JACHTOWY - Zalew Sulejowski

Zapraszamy uczestników zainteresowanych przejściem szkolenia żeglarskiego i uzyskaniem patentu żeglarza jachtowego, chcących przekonać się, na czym polega żeglarstwo.
Szkolenie na patent żeglarza realizujemy wg programu Polskiego Związku Żeglarskiego. Program ten obejmuje manewrowanie jachtem i zajęcia teoretyczne. Oprócz wykładów należy uczyć się samodzielnie!

 

 

Zajęcia praktyczne.

Podczas nauki manewrowania jachtem będziemy uczyć się zwrotów przez sztag i przez rufę, manewrów portowych (dojścia i odejścia od kei na żaglach oraz na silniku), prawidłowego wykonywania manewru „Alarm człowiek za burtą”, podejścia i odejścia od boi, stawiania jachtu w dryf.

Zajęcia teoretyczne.

To 7 wykładów. Organizujemy je w miejscu zajęć praktycznych, co pozwala uniknąć straty czasu i zmarnowania dnia w przypadku niesprzyjającej pogody. Wykłady odbywają się: w porcie jachtowym Maruś nad Zalewem Sulejowskim.

..:: JACHTY
Żeglujemy na bezpiecznych i wygodnych jachtach kabinowych klasy Sasanka 660, Ocean 720 wyposażonych w silnik zaburtowy oraz jachtach odkryto kabinowych typu Omega.  Istnieje możliwość podstawienia także innych, podobnych jachtów.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Port jachtowy Maruś nad Zalewem Sulejowskim. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 10.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 15.00

 

..:: CENA ZAWIERA

  • Ubezpieczenie - NW.
  • Kadra - skipper na każdym jachcie.
  • Szkolenie na stopień żeglarza jachtowgo

 

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Egzamin i patent, wg cennika PZŻ (www.pya.org.pl), płatne komisji egzaminacyjnej.

 

..:: GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - 14 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa.

 

..:: TERMINY SZKOLEŃ NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Kliknij w: terminarz


..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Istnieje możliwość podstawienia także innych typów jachtów niż wymienione w ofercie. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża.