Mieszkając z dala od Mazur i Morza Bałtyckiego  można żeglować na co dzień. Zobaczmy gdzie:

Czorsztyn
Jezioro Czorsztyńskie jest zbiornikiem sztucznym powstałym w wyniku wybudowania tamy na rzece Dunajec. Leży między dwoma pasmami górskimi (Gorcami a Pieninami). Jest to całkiem spory zbiornik wody (około 11 km2 powierzchni do żeglowania). Relaksując się nad jeziorem można podziwiać piękne góry w tle oraz dwa zamki (przy wodzie). Tutaj również znajduje się przystań Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego gdzie można wyczarterować jacht.


Żywiec
Jezioro żywieckie jest zbiornikiem sztucznym utworzonym na rzece Sole (powierzchnia około 10 km2). Żeglując można podziwiać przepiękne widoki: Beskid Mały i Kotlinę Żywiecką. Sprzęt do pływania można wypożyczyć np. w klubie Halny (klub dysponuje jachtami, kajakami oraz rowerkami wodnymi).

Rożnów
Jezioro powstało w wyniku spiętrzenia wód Dunajca. Zbiornik jest spory około 16 km2, położony 90 km od Krakowa. Jezioro nawet w sezonie jest spokojne, tutaj żegluje i wypoczywa się w ciszy. Sprzęt do pływania można wypożyczyć w Znamirowicach w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego.