Tradycyjnie w jeden z ostatnich dni roku wraz z grupą żeglarzy i wodniaków pożegnaliśmy stary rok spływem kajakowym po rzece Pilicy. Na pokonanie trasy z Tomaszowa Mazowieckiego do Teofilowa, długości około 18 km, potrzebowaliśmy 4 godzin. Oczywiście można szybciej, ale przepiękna słoneczna pogoda z temperaturą bliską zera stopni zachęcała do delektowania się pięknymi widokami, a przecież Pilica na odcinku Tomaszów – Spała pięknie meandruje pośród pól i łąk, a trochę dalej na odcinku Spała – Teofilów wiedzie przez urokliwe lasy.

 

Ogromna dawka witaminy D3 oraz świeżego powietrza bardzo pozytywnie nastroiła wszystkich uczestników spływu na ostatni tydzień wyjątkowo przecież trudnego 2020 roku.

Stary rok żegnamy z nadzieją na szybkie rozpoczęcie sezonu wodniackiego 2021, podczas którego uda się zrealizować wszystkie zaplanowane rejsy, imprezy, regaty…

Gratulujemy wszystkim uczestnikom hartu ducha. Szczególne podziękowania składamy firmie TRAFMAX za dostarczenie kajaków i zabezpieczenie spływu.

Do siego roku życzy załoga SAILY.PL