Kurs holowania narciarza lub innych obiektów pływających
nad Zalewem Sulejowskim

Holowanie narciarza Zalew Sulejowski – podstawowe informacje

 • Jednodniowy, intensywny kurs zakończony egzaminem
 • Teoria online prowadzona przez instruktora
 • Nowoczesne, wygodne jachty typu RIB
 • Małe załogi 3 osoby + instruktor
 • Najlepsze przygotowanie do egzaminu – wysoka zdawalność
 • Cena kursu: 350zł
 • Dla wszystkich, którzy posiadają patent sternika motorowodnego oraz ukończyli 18 rok życia
 • Cały kurs odbywa się nad Zalewem Sulejowskim w porcie Maruś przy zaporze

Sprawdź terminy

Zadzwoń: 570 90 90 60

Serdecznie zapraszamy Państwa do odbycia szkolenia i przystąpienia do egzaminu na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających w Szkole Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych nad Zalewem Sulejowskim. Nasza kadra posiada niezbędne doświadczenie oraz wiedzę, które wykorzystujemy w czasie prowadzenia kursu. Sprawia to, że szkolenie przygotowane dla naszych kursantów jest w pełni merytoryczne i fachowo poprowadzone. Jesteśmy przekonani, że atrakcyjna cena oraz dogodne terminy również przypadną Państwu do gustu. Gwarantujemy pełne przeszkolenie, które obejmuje wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, zgodnie z wymaganiami Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Serdecznie zachęcamy do zapisania się na szkolenie na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających nad Zalewem Sulejowskim.

Licencja do holowaniaSpraw radość swoim dzieciom i znajomym i weź udział w szkoleniu. Jazda na nartach wodnych, kole czy innych obiektach to niesamowita frajda i doskonała zabawa. Podczas szkolenia z egzaminem na licencję do holowania obiektów pływających w Szkole Saily.pl zdobędziesz potrzebną wiedzę i umiejętności, by profesjonalnie, a przede wszystkim bezpiecznie realizować swoje pasje i dzielić się nimi z innymi.

Pamiętaj! Każdy kto chciałby płynąc na jachcie motorowym ciągnąc za sobą narciarza lub inny obiekt np. banan czy koło musi posiadać licencję do holowania.

Szkoła Żeglarstwa SAILY decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki posiada upoważnienie do przeprowadzania egzaminów na licencję do holowania narciarza lub innych obiektów pływających

Jak wygląda szkolenie na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających

Zajęcia teoretyczne

Zajęcia teoretyczne realizowane są najczęściej w formie on-line. Podczas zajęć przypominane są najważniejsze informacje dotyczące locji i bezpieczeństwa żeglugi, które poznałaś/poznałeś na kursie sternika motorowodnego. Następnie omawiane są szczegółowo wymogi dotyczące akwenu i warunków na nim panujących, zasady holowania obiektów oraz sygnały porozumiewania się pomiędzy osobą holowaną, a holującym., a także obowiązki i zadania obserwatora. Całą wiedzę przekazujemy podczas wykładu, który trwa około 1,5-2 h. Materiały Zajęcia teoretyczne są realizowane zagadnienia są zgodne z wymaganiami PZMiNW (Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego).

Zajęcia praktyczne

Zajęcia praktyczne trwają od 1- 1,5 h i obejmują podstawowe manewry – start, holowanie, podpływanie do osoby, która po wywrotce znalazła się w wodzie, zakończenie holowania. Zajęcia realizowane są w grupach 3 osoby plus instruktor. Zacięcia odbywają się na nowoczesnych jachtach typu RIB z nowymi silnikami.

Informacje uzupełniające

 • W cenę kursu nie jest wliczona opłata za egzamin 250 zł (lub 125 złotych dla uczniów i studentów do 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji) i wydanie patentu 50 zł (25 zł dla uczniów i studentów).
Licencja do holowania ciągnięcie obiektu

Terminy kursów na licencję holowania narciarza lub innych obiektów pływających nad Zalewem Sulejowskim

Kurs. Data Tytuł Cena Rezerwacja
LHN/1/2022 27.03.2022 Kurs holowania narciarza Zalew Sulejowski – marzec 2022 450zł 350zł Link
LHN/2/2022 03.04.2022 Kurs holowania narciarza Zalew Sulejowski – kwiecień 2022 450zł 350zł Link
LHN/3/2022 24.04.2022 Kurs holowania narciarza Zalew Sulejowski – kwiecień 2022 450zł 350zł Link
LHN/4/2022 08.05.2022 Kurs holowania narciarza Zalew Sulejowski – maj 2022 450zł 350zł Link
LHN/5/2022 21.05.2022 Kurs holowania narciarza Zalew Sulejowski – maj 2022 450zł 350zł Link

 

Terminy szkoleń na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających nad Zalewem Sulejowskim w dni powszednie umawiamy indywidualnie. Egzamin możemy wyznaczyć  co najmniej na 7 dni przed planowanym egzaminem.

Informacje i zapisy:

Nie znalazłeś interesującego terminu zadzwoń 570 90 90 60, lub napisz  biuro@saily.pl

Uprawnienia po zdanym egzaminie i otrzymaniu licencji

 

 • Uprawnia do turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu narciarza wodnego
 •  Uprawnia do turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu innych obiektów pływających służących do uprawiania sportu lub rekreacji z wyłączeniem jachtów żaglowych i jachtów motorowych.

Jak uzyskać licencję po zdanym egzaminie

Aby wygenerować wniosek o wydanie patentu wciśnij przycisk generuj wniosek. Zostaniesz przeniesiony na stronę PZMiNW. Postępuj zgodnie z instrukcją.

Licencja do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających

nad Zalewem Sulejowskim – zapraszamy!

Zobacz też:

Galeria zdjęć

Kurs na licencje do holowania narciarza lub innych obiektów pływających – Często zadawane pytania

🛥️ Czy kurs na licencję do holowania narciarza lub innych obiektów pływający zakończony jest egzaminem ?

Tak. Jako podmiot upoważniony do przeprowadzania egzaminów na licencję holowania narciarza realizujemy szkolenia nad Zalewem Sulejowskim, które zakończone są egzaminem państwowym

💵 Jaki jest koszt kursu i egzaminu na licencję do holowania narciarza lub innych obiektów pływających ?

Cena kursu zaczyna się od 350 zł i zawiera pełne szkolenie teoretyczne oraz praktyczne na jachcie typu RIB na wodach Zalewu Sulejowskiego. Do ceny szkolenia należy doliczyć kwotę 250 zł opłaty egzaminacyjnej ( lub 125 zł dla osób uprawnionych do zniżki) oraz 50 zł opłaty za wydanie patentu ( 25 zł dla osób ze zniżką)

 

📅 Jak zapisać się na szkolenie ?

Najszybszym rozwiązaniem jest do nas zadzwonić tel. 570 90 90 60 lub napisać biuro@saily.pl . Pomożemy wybrać najlepszą formę szkolenia oraz termin.

 

⏲️ Kiedy otrzymam licencję?

Jako ośrodek egzaminacyjny, po zdanym egzaminie, wydajemy stosowne zaświadczenie na podstawie którego Polski Związek Motorowodny wydaje patent. Czas oczekiwania jest dość zróżnicowany i zazwyczaj trwa około 3-5 tygodni

 

✔️ Jakie są wymagania dla chętnych na licencję do holowania narciarza lub innych obiektów pływających?

Aby podejść do szkolenia oraz egzaminu na licencję do holowania narciarza lub innych obiektów pływających należy posiadać stopień co najmniej sternika motorowodnego oraz należy mieć ukończony osiemnasty rok życia.
5/5 - (2 głosów)