Kurs żeglarz jachtowy – Zalew Sulejowski

Kurs na żeglarza jachtowego - Zalew Sulejowski

Żeglarstwo to piękne hobby, które jednak wymaga zdobycia bardzo specyficznej wiedzy i pewnych szczególnych umiejętności. W szkole Saily.pl na kurs mogą zapisać się wszystkie osoby powyżej 14 roku życia. Terminy szkoleń można ustalić indywidualnie, a po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu można od razu wyruszać w pierwszy samodzielny rejs. W naszej szkole realizujemy kursy na Zalewie Sulejowskim.

Kurs żeglarza jachtowego Kurs na żeglarza jachtowego Kurs żeglarz jachtowy

Kurs na patent żeglarza jachtowego – podstawowe informacje

  • Większość szkoleń odbywa się w weekendy, ale jeśli potrzebujesz innych terminów, skontaktuj się z nami: umówimy się na inny dzień.
  • Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w porcie i na Zalewie Sulejowskim zgodnie z harmonogramem i kaprysem pogody.

Jak wygląda szkolenie na żeglarza jachtowego

Szkolenie jest dość krótkie, ale bardzo intensywne. Poza wykładami trzeba również samodzielnie powtarzać ważne informacje.

Zajęcia teoretyczne

Zajęcia teoretyczne odbywają się w ustalonych terminach i przy niesprzyjającej pogodzie. Łącznie jest to cykl 7 wykładów obejmujących najważniejsze zagadnienia teoretyczne oraz wprowadzenie do praktyki patentu.

Zajęcia praktyczne

Praktyka obejmuje ćwiczenie najważniejszych manewrów: zwrotu przez sztag i rufę, manewrów portowych, manewru „człowiek za burtą”, stawiania jachtu w dryf oraz podchodzenia i odchodzenia od boi.

Informacje uzupełniające

Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę obojga rodziców na udział w kursie.

W cenie kursu zawarte są: ubezpieczenie NNW, udział w całym cyklu szkoleniowym pod okiem doświadczonej kadry, w tym w zajęciach praktycznych na jachcie Sasanka 660, Ocean 720, jachcie odkrytopokładowym lub podobnych jednostkach. Udział w egzaminie i wydanie patentu są dodatkowo płatne, zgodnie z cennikiem Polskiego Związku Żeglarskiego.

Na pokładzie obowiązuje obuwie na miękkiej, płaskiej podeszwie. Szkoła Saily.pl nie odpowiada za bagaż uczestników szkolenia.

TERMINY SZKOLEŃ ŻEGLARSKICH ORAZ REJESTRACJA

NR KURSU NAZWA LOKALIZACJA TERMIN CENA REJESTRACJA
ŻJ/1/2020 Weekendowy kurs żeglarski Zalew Sulejowski
Port Jachtowy Maruś
25.04.2020 - 17.05.2020 850 zł Zapisz się
ŻJ/2/2020 Weekendowy kurs żeglarski Zalew Sulejowski
Port Jachtowy Maruś
25.04.2020 - 17.05.2020 850 zł Zapisz się

Kurs żeglarz jachtowy nad Zalewem Sulejowskim - Zapraszamy

Zobacz również: Kurs jachtowy sternik morski