REJSY PO ZATOCE GDAŃSKIEJ I POLSKIM WYBRZEŻU BAŁTYKU 

„Jesień na Zatoce Gdańskiej”  rejs stażowy 19-22.10.2023r.

Rejs zatoka Gdańska

Barwy jesiennego morza– podsumowanie sezonu 2023r.

Zapraszamy do żeglugi po wodach Zatoki Gdańskiej (a może ciut dalej jeśli pogoda pozwoli) na nowoczesnej, przestronnej i wygodnej jednostce jaką jest Bavaria 50– pięciokabinowy jacht z bardzo dobrym wyposażeniem i ogrzewaniem. W przypadku większej ilości chętnych dodatkowo czarterujemy drugi jacht – Delphia 47.

Podczas rejsu planujemy odwiedzenie rejonu przekopu Mierzei Wiślanej, portów w Helu, Gdyni i Sopocie. Szczegóły trasy uzależnione są od aktualnych warunków pogodowych.
Zasztauowanie na jachcie odbędzie się w czwartek 19-go października w Gdańsku. Wypłynięcie z portu odbędzie się w piątek rano, po odbiorze jachtu.

Z rejsu wystawiana jest opinia PZŻ.

 

 

Koszt

Cena rejsu to 1199 zł -pytaj o zniżkę dla członków klubu SailyClub

Cena zawiera: czarter jachtu, ubezpieczenie NNW, opiekę sternika

Przewidziana jest składka w wysokości 150 zł / os do kasy jachtowej na pokrycie kosztów postoju jachtu oraz prowiantu.

Sposób żywienia ustala załoga na początku rejsu.

 

Kontakt i rezerwacja
tel. 570 90 90 60

email: biuro@saily.pl

„O ile zejdą lody…” – rejs rekreacyjno szkoleniowy – 17-19.03.2023r. Termin archiwalny.

Rejs Zatoka Gdańska

Zapraszamy na kolejny, realizowany przez nas rejs szkoleniowo-rekreacyjny po wodach Zatoki Gdańskiej.

Płyniemy bezpiecznymi, wygodnymi i nowoczesnymi jachtemi Bavaria51 oraz Bavaria 45  wyposażonym w ogrzewanie.

Podczas rejsu zakładamy odwiedzenie rejonu przekopu Mierzei Wiślanej, portów w Helu, Gdyni i Sopocie. Szczegóły trasy uzależnione są od aktualnych warunków pogodowych.

Z uwagi na okres zimowy przewidujemy dość sprawne przejścia do wyznaczonych portów z uwzględnieniem żeglugi po zmroku.

Z rejsu wystawiana jest opinia PZŻ.

 

 

Koszt

Cena rejsu to 1200 zł

Zawiera: czarter jachtu, ubepiecznie, opiekę sternika

Przewidziana jest składka w wysokości 150 zł / os do kasy jachtowej na pokrycie kosztów postoju jachtu, paliwa, oraz prowiantu.

Sposób żywienia ustala załoga na początku rejsu.

 

Kontakt i rezerwacja
tel. 570 90 90 60

email: biuro@saily.pl

Położenie geograficzne Polski sprawia, że mamy dostęp do Morza Bałtyckiego. Uczestnictwo w rejsie morskim, nie wymaga więc ani wielodniowego urlopu, ani nie stanowi wielkiego wydatku finansowego. Bałtyk to znakomity akwen odpowiedni zarówno dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem, jak i polecany jest tym, którzy chcą nabrać odpowiedniego doświadczenia i zbierają godziny stażu morskiego przed kolejnymi stopniami żeglarskimi.

Razem z nami możesz wyruszyć w kilku dniowy rejs jako załogant i sprawdzić się, nierzadko w trudnych, morskich warunkach. Żeglowanie po Bałtyku nie należy, bowiem do najłatwiejszych. Krótkie, strome fale, zmienne kierunki wiatru, silne szkwały, a czasami frustrująca flauta mogą dać się we znaki.

Na początek proponujemy rejs po Zatoce Gdańskiej. Zatoka Gdańska to rozległy akwen nadający się doskonale do stawiania pierwszych kroków w żeglarstwie morskim. To ponad dziesięć portów, mierzeja helska, tajemnicze budowle na wodzie w okolicach Gdyni, duży ruch statków.

Odwiedzimy Hel, Jastarnię, Sopot i Gdynię. Dużą atrakcją będzie także zawinięcie szczególnie nocą do mariny w centrum Gdańska

Długość morskiej granicy naszego kraju to ponad 440 km, przy czym długość polskiego wybrzeża morskiego (wraz z Zalewem Szczecińskim i Wiślanym) wynosi 770 km. Jeśli więc możesz przeznaczyć na rejs kilka dni swojego urlopu, możemy wybrać się w dłuższy rejs wzdłuż polskiego wybrzeża. Od rejsu Gdańsk – Władysławowo – Hel – Gdańsk, wielu z nas zaczynało morskie żeglowanie. W końcu przyjdzie czas na rejsy do Rygi, Kłajpedy, Sztokholmu czy na przepiękny Bornholm.

Rejs odbywa się pod czujnym okiem sternika. Nabieramy odpowiednich nawyków, prowadzimy nawigację, uczymy się dokonywać wpisów w dzienniku jachtowym, identyfikować pławy, światła, pracować na mapie. Żeglujemy także w nocy, co szczególnie za pierwszym razem stanowi niezapomniane przeżycie. W ciągu dnia odpowiednio do programu i pogody – żeglujemy, kąpiemy się, opalamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu. Nocujemy w różnych portach. Coś dla siebie znajdą miłośnicy dyskotek i tawern oraz wieczorów spędzanych z gitarą.

Załoga dzieli pomiędzy siebie obowiązki (np. przygotowywanie posiłków, sprzątanie,  itp.), które wykonuje zmianowo przy pomocy i pod opieką sternika jachtu.

Rozpoczęcie i zakończenie:

Przystań: Gdańsk Twierdza Wisłoujście

Rozpoczęcie: 1 dzień (np: piątek)około godziny 18.00

Zakończenie: ostatni dzień (np:niedziela) do godz. 18.00.

Rejsy realizowane są na jachcie s/y SAILY typ: GRANADA 31, wyposażonym w silnik Diesla 13,5 kW, radio VHS, tratwę ratunkową. Liczba załogi 5 os + sternik.

Uwaga!

Może nastąpić zmiana miejsca rozpoczęcia lub zakończenia imprezy ze względu na warunki atmosferyczne, o czym poinformujemy uczestników przed rozpoczęciem lub w trakcie rejsu.

 

Co ze sobą zabrać

Śpiwór, sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i czapkę z daszkiem, kostium  kąpielowy, dres, latarkę, krem z  filtrem, zeszyt, długopis.

 

Uwaga:

 • Nie odpowiadamy za utopiony lub zagubiony bagaż;
 • Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża;
 • Zastrzegamy sobie prawo do znaczącej zmiany lub ograniczenia programu rejsu w sytuacji złej pogody.

Staż morski i opinia z rejsu:

Staż z rejsów po Zatoce Gdańskiej jest zaliczany do stażu morskiego. Opinia z rejsu – zaświadczenie o wypływaniu stażu (nie wystarczy wpis w książeczce) jest potrzebna na wyższe stopnie żeglarskie. Opinię wystawia kapitan jachtu na wniosek uczestnika.

Termin i cena:

Rejsy realizowane są od marca do listopada.

Jeśli jesteś zainteresowany dzwoń lub pisz. Zaproponujemy Ci dogodny termin.

Cena ustalana jest indywidualnie w zależności od czasu trwania rejsu, akwenu żeglugi i ilości załogi.

Przykładowo rejs: piątek 18.00 – niedziela 18.00 około 1200 – 1500 zł/jacht ze sternikiem

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie – na jachcie, każdy ma do dyspozycji koję z materacem;
 • Ubezpieczenie – NNW;
 • Opiekę wykwalifikowana sternika;
 • Realizację rejsu i programu, w zależności od warunków pogodowych.

 

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia (składka do kasy jachtowej w pierwszym dniu rejsu około 150 zł);
 • opłat portowych – rozliczane z kasy jachtowej;
 • pryszniców około 7 -15 zł;
 • dojazdu do miejsca spotkania;
 • opłat za parking dla samochodów.

Wyżywienie:

Uczestnicy rejsu dokonują składki tzw. kasy jachtowej (wysokość do ustalenia około 150 zł -200 zł/osoba dorosła). Składka do kasy jachtowej płatna sternikowi 1 dnia rejsu i do rozliczenia ostatniego dnia rejsu. Załoga w miejscowościach portowych zakupuje i na bieżąco uzupełniają produkty potrzebne do przygotowania posiłków na jachcie. Należy pamiętać, że sternik jest wyłączony z kasy jachtowej, ale uczestniczy w posiłkach przygotowanych przez załogę.Na jachcie jest segment kuchenny – kambuz.

WC znajduje się na jachcie. Prysznice dostępne są w portach, koszt od 7 do 15 zł

Z kasy jachtowej opłacany jest również postój w portach.

Informacje i zapisy:

Szczegółowe informacje na temat rejsów można uzyskać pod numerami telefonów lub adresem e-mail.

570 90 90 60 lub biuro@saily.pl

Zobacz też:

5/5 - (2 głosów)