#saily    570 90 90 60    biuro@saily.pl   /sailypl

Rejsy Zatoka Gdańska

..:: REJSY PO ZATOCE
Rejs jachtu lub grupy jachtów po Zatoce Gdańskiej przygotowuje do pływania po pełnym morzu. Nabieramy odpowiednich nawyków, prowadzimy nawigację, uczymy się dokonywać wpisów w dzienniku jachtowym, identyfikować pławy, światła, pracować na mapie. Żeglujemy także w nocy, co szczególnie za pierwszym razem stanowi niezapomniane przeżycie. To także ciekawa propozycja dla tych, którzy pływali już po Mazurach i chcą poznać nowy szlak wodny.
Zatoka Gdańska. To rozległy akwen nadający się doskonale do stawiania pierwszych kroków w żeglarstwie morskim. To ponad dziesięć portów, mierzeja helska, Przekop Wisły, tajemnicze budowle na wodzie w okolicach Gdyni, duży ruch statków. Odwiedzimy Hel, Jastarnię, Sopot i Gdynię. Dużą atrakcją będzie także zawinięcie do mariny w Gdańsku, nad Motławą. Zwiedzimy stare Miasto, przypłyniemy do Twierdzy Wisłoujście a w sierpniu pójdziemy na Jarmark Dominikański.
Uczestnicy rejs odbywają pod czujnym okiem sternika, pod opieką którego żeglują, wypoczywają, wspólnie przyrządzają posiłki. W ciągu dnia odpowiednio do programu i pogody - żeglujemy, kąpiemy się, opalamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu. Nocujemy w różnych portach. Coś dla siebie  znajdą miłośnicy dyskotek i tawern oraz wieczorów spędzanych z gitarą przy ognisku. Załoga dzieli pomiędzy siebie obowiązki, które wykonuje zmianowo przy pomocy i pod opieką sternika jachtu (np. przygotowywanie posiłków, sprzątanie,  itp.).

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gdańsk, Twierdza Wisłoujście.  Rozpoczęcie 1 dnia około godziny 18.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 18.00. Uwaga! Może nastąpić zmiana miejsca rozpoczęcia lub zakończenia imprezy ze względu na warunki atmosferyczne o czym poinformujemy uczestników przed rozpoczęciem lub w trakcie rejsu.
..:: CENA ZAWIERA

  • Zakwaterowanie - na jachcie, każdy ma do dyspozycji koję z materacem.
  • Ubezpieczenie - NW.
  • Kadra - wykwalifikowany sternik.
  • Realizację rejsu i programu, w zależności od warunków pogodowych.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Wyżywienie, paliwo, opłaty portowe - 150 zł, składka do kasy jachtowej płatna sternikowi 1 dnia rejsu. Wyżywienie - przygotowuje załoga pod opieką sternika, od kolacji 1 dnia do obiadu ostatniego dnia. Na każdym jachcie jest segment kuchenny - kambuz. Wc znajduje się na jachcie, natomiast prysznice dostępne są w portach gdzie będziemy nocować  (koszt prysznica od 5 do 10 zł). Dojazd.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Śpiwór, sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i czapkę z daszkiem, kostium  kąpielowy, dres, latarkę, krem z  filtrem, zeszyt, długopis.
..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża. Zastrzegamy sobie prawo do znaczącej zmiany lub ograniczenia programu rejsu w sytuacji złej pogody.

..:: STAŻ  MORSKI I OPINIA Z REJSU
Staż morski z wód Zatoki Gdańskiej jest zaliczany do stażu na wyższe stopnie żeglarskie. Opinia z rejsu - zaświadczenie o wypływaniu stażu (nie wystarczy wpis w książeczce) jest potrzebna na wyższe stopnie żeglarskie. Opinię wystawia kapitan jachtu na wniosek uczestnika.