Rejs ze sternikiem – Mazury

„Pierwsze Mazury” – przygotowanie do samodzielnego rejsu.

Rejs po Mazurach 2016Po zdobyciu patentu żeglarza jachtowego swój pierwszy sezon żeglarski najczęściej spędzamy na akwenie, na którym odbywaliśmy szkolenie i zdobyliśmy uprawnienia. Żeglowanie po Jeziorsku, Zalewie Zegrzyńskim czy Sulejowskim może przynosić wiele frajdy, ale prawdziwym marzeniem każdego żeglarza śródlądowego, czy jak kto woli szuwarowo-bagiennego, jest wyprawa do krainy Wielkich Jezior Mazurskich. To tu tłumnie ciągnie żeglarska brać, to tu są prawdziwe możliwości – wiele różnorodnych jezior, kanały, wielkie mariny i zaciszne porciki. Do takiej wyprawy, warto dobrze się przygotować. Zakup map, przewodników pewnie będzie koniecznością, ale jeśli cenisz sobie rady doświadczonych żeglarzy zapraszamy do nas.

  • Podpowiemy na co zwrócić podpisując umowę czarterową i odbierając jacht;
  • Pomożemy zaplanować trasę rejsu, z dokładnym omówieniem charakterystyki akwenu i poszczególnych portów;
  • Pod naszym okiem przećwiczysz różne warianty wejścia do portu i cumowania. (Podejście dziobem, rufą, z podniesioną płetwą sterową, cumowanie z wykorzystaniem boi, muringu, czy kotwicy).
  • Przećwiczysz niezbędne do pływania w kanałach bezpieczne składanie i stawianie masztu.

Dzwoń i umów się na indywidualny, dostosowany do Twoich potrzeb kurs doskonalący.

Gdzieś na jeziorzeJeżeli jeszcze będziesz miał lub miała, obawy by samodzielnie wyruszyć w swój pierwszy rejs po Krainie Wielkich Jeziorach Mazurskich dobrą propozycją będzie dla Ciebie będzie  oferta rejsu po Mazurach ze sternikiem. Oferujemy swoją pomoc już od etapu czarteru jachtu, po pełną usługę skipperską. Podczas kilkudniowego rejsu będziesz mógł pod okiem doświadczonego instruktora doskonalić swoje umiejętności żeglarskie. Podpowiemy również, które mariny zdecydowanie trzeba odwiedzić, na co zwrócić szczególną uwagę, by cieszyć się bezpiecznym żeglowaniem.

 

5/5 - (1 głosów)