REJSY KABINOWYM JACHTEM ŻAGLOWYM

PO ZALEWIE SULEJOWSKIM

Cóż może być piękniejszego niż konie w galopie i jachty pod pełnymi żaglami…

Czas trwania 2-6 h.
Jednocześnie do 16 osób (4 jachty po 4 osoby)

Jeśli chcą Państwo zapewnić swoim pracownikom wyjątkowe i niezapomniane przeżycia, proponujemy rejs jachtem żaglowym po akwenie Zalewu Sulejowskiego. W zależności od wiatru i czasu przeznaczonego na rejs, jesteśmy w stanie zapoznać Państwa urokami wyjątkowego akwenu, jakim  jest Zalew Sulejowski. Położony w województwie łódzkim pomiędzy Sulejowem a Smardzewicami, to jeden z największych zbiorników wodnych leżących w Polsce centralnej.

Powstał w latach 1969-1973 poprzez spiętrzenie rzeki Pilicy, na jej 139 km, zaporą w Smardzewicach. Powstała tam tama ma około 1200 m długości, 16 m wysokości, a jej szerokość w koronie wynosi 10 m. Powstały akwen ma powierzchnię 2700 ha, długość ok 17,1 km, zróżnicowaną szerokość, która w niektórych odcinkach wynosi nawet około 3 km.

Maksymalna głębokość zbiornika to 10 m przy zaporze, natomiast średnia głębokość zalewu to 3,3 m. Jezioro Sulejowskie zostało utworzone aby zapewnić wodę pitną dla mieszkańców Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego, dziś pełni jednak głównie funkcję rekreacyjną. Jego urokliwe, spokojne zatoczki, piaszczyste plaże, bogato zalesiona i urozmaicona linia brzegowa oraz wszechobecny spokój sprawiają, że Zalew Sulejowski to idealne miejsce do wypoczynku. Rejsy prowadzone są na bezpiecznych jachtach kabinowych.

Każdy jacht wyposażony jest w silnik zaburtowy, urządzenia pozwalające na szybką redukcję powierzchni ożaglowania, jak i toaletę chemiczną. Na każdym z nich znajdować się będzie doświadczony sternik, żeglarz z krwi i kości, posiadający wieloletnie doświadczenie zarówno śródlądowe jak i morskie. Podczas rejsu nasi doświadczeni instruktorzy nie tylko wytłumaczą wiele żeglarskich zawiłości, ale i uatrakcyjnią pobyt na jachce barwnymi opowieściami z żeglarskiego życia. Podczas rejsu będzie również czas na delektowanie się ciszą, szumem wody i łopotaniem żagli, a wobec takiej muzyki nikt nie pozostaje obojętny.

Zapraszamy na pokład naszych jachtów. Pozytywne wrażenia gwarantowane !!!

Oceń page