SZKOLENIE MOTOROWODNE
MORSKI STERNIK MOTOROWODNY
Świat motorowodnego sternika morskiego jest nieporównanie bardziej rozległy niż sternika motorowodnego. Oto prawdziwy zew przygody. Szkoła żeglarska Saily.pl przekaże Ci wiedzę i pomoże zdobyć odpowiednie umiejętności, aby można było na ten zew odpowiedzieć i ruszyć w świat.
Kurs na patent motorowodnego sternika morskiego – podstawowe informacje
- Program szkoleń rozpisany jest na piątki, soboty i niedziele. Dokładny grafik będzie ustalany na pierwszym spotkaniu.
- Aby wziąć udział w szkoleniu, trzeba udokumentować opiniami z co najmniej 2 rejsów o łącznym czasie minimum 200 godzin rejsów morskich.
- W szkoleniu mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.
Jak wygląda szkolenie na morskiego sternika motorowodnego
Jest to dość skomplikowany kurs, który obejmuje cykl wykładów i dużą ilość zajęć praktycznych. Wszystkie one odbywają się w tym samym miejscu, a program będzie dostosowywany na bieżąco do warunków pogodowych.
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne pozwalają lepiej zapoznać się z budową i eksploatacją jachtu morskiego, zasadami pływania po wodach morskich oraz przygotowują do samodzielnego rozwiązywania problemów nawigacyjnych.
Zajęcia praktyczne
Zajęcia praktyczne obejmują nie mniej niż 4 godziny ćwiczeń na motorówce w ramach manewrów portowych przy kei, podejścia do człowieka w wodzie oraz manewrowania jachtem w ślizgu. W czasie pływań trzeba będzie również uczyć się manewrowania zgodnie z sygnałami jednostek i pław.
Informacje uzupełniające
- Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę obojga rodziców na udział w kursie. Do skorzystania z ulgowych cen egzaminów uprawnieni są posiadający legitymację szkolną lub studencką;
- Cena kursu nie obejmuje kosztów egzaminu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego ani wydania patentu;
- Na pokładzie obowiązuje obuwie na miękkiej, płaskiej podeszwie.
Uprawnienia po zdanym egzaminie i otrzymaniu patentu
- prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych,
- prowadzenie jachtów motorowych o długości kadłuba do 18 m po wodach morskich.
- dodatkowo patent ten (na podstawie § 13. ust 1. rozporządzenia) daje uprawnienia jachtowego sternika morskiego, jeśli jego posiadacz ma też co najmniej patent żeglarza jachtowego.
Jak uzyskać patent po zdanym egzaminie:
Aby wygenerować wniosek o wydanie patentu wciśnij przycisk generuj wniosek. Zostaniesz przeniesiony na stronę PZMiNW. Postępuj zgodnie z instrukcją.