SZKOLENIE MOTOROWODNE

MORSKI STERNIK MOTOROWODNY

Świat motorowodnego sternika morskiego jest nieporównanie bardziej rozległy niż sternika motorowodnego. Oto prawdziwy zew przygody. Szkoła żeglarska Saily.pl przekaże Ci wiedzę i pomoże zdobyć odpowiednie umiejętności, aby można było na ten zew odpowiedzieć i ruszyć w świat.

Kurs na patent motorowodnego sternika morskiego – podstawowe informacje

  • Program szkoleń rozpisany jest na piątki, soboty i niedziele. Dokładny grafik będzie ustalany na pierwszym spotkaniu.
  • Aby wziąć udział w szkoleniu, trzeba udokumentować opiniami z co najmniej 2 rejsów o łącznym czasie minimum 200 godzin rejsów morskich.
  • W szkoleniu mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

Jak wygląda szkolenie na morskiego sternika motorowodnego

Jest to dość skomplikowany kurs, który obejmuje cykl wykładów i dużą ilość zajęć praktycznych. Wszystkie one odbywają się w tym samym miejscu, a program będzie dostosowywany na bieżąco do warunków pogodowych.

Zajęcia teoretyczne

Zajęcia teoretyczne pozwalają lepiej zapoznać się z budową i eksploatacją jachtu morskiego, zasadami pływania po wodach morskich oraz przygotowują do samodzielnego rozwiązywania problemów nawigacyjnych.

Zajęcia praktyczne

Zajęcia praktyczne obejmują nie mniej niż 4 godziny ćwiczeń na motorówce w ramach manewrów portowych przy kei, podejścia do człowieka w wodzie oraz manewrowania jachtem w ślizgu. W czasie pływań trzeba będzie również uczyć się manewrowania zgodnie z sygnałami jednostek i pław.

Informacje uzupełniające

  • Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę obojga rodziców na udział w kursie. Do skorzystania z ulgowych cen egzaminów uprawnieni są posiadający legitymację szkolną lub studencką;
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów egzaminu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego ani wydania patentu;
  • Na pokładzie obowiązuje obuwie na miękkiej, płaskiej podeszwie.

Uprawnienia po zdanym egzaminie i otrzymaniu patentu

Jak uzyskać patent po zdanym egzaminie:

Aby wygenerować wniosek o wydanie patentu wciśnij przycisk generuj wniosek. Zostaniesz przeniesiony na stronę PZMiNW. Postępuj zgodnie z instrukcją.

Kurs motorowodny sternik morski – zapraszamy !!!

Zobacz też:

Oceń page