Rejsy Wyspy Kanaryjskie

Ty też tęsknisz za ciepłem i słońcem?

Chcesz spędzić niezapomniane chwile na jachcie gdzieś na Atlantyku?

Płyń z nami!

Nasz rejs rozpoczniemy na Teneryfie – największej wyspie archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przejrzysty ocean, intensywnie błyszczący piasek, zielone palmy oraz efektowna postkolonialna architektura, nadają temu miejscu wyjątkowy orientalny charakter.

Port jachtowy Gran Canaria

Rejs po Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie

Kraina wiecznej wiosny czeka właśnie na Ciebie!

Terminy rejsu

Rejs walentynkowy

13.02.2021- 20.02.2021

Rejs wiosenny

20.03.2021- 27.03.2021

Rejs kwietniowy

10.04.2021-17.04.2021

W tym wyjątkowym miejscu na Ziemi nie zawiedziesz się również na pogodzie. Temperatura powietrza waha się tutaj od 20 do 30 stopni Celsjusza. Temperatura wody utrzymuje się w granicach 18 – 23 stopni Celsjusza.

Wszystko to sprawia, że w tej krainie nieustającej fiesty jest zawsze czas na dobrą zabawę i relaks, a unikalny wyspiarski klimat pozwala w pełni korzystać z atrakcji Wyspy Wiecznej Wiosny.

Przebieg rejsu

Nasz rejs rozpoczniemy w Marina del Sur na południu Teneryfy. Pierwszego dnia spotkamy się na jachcie w godzinach popołudniowych, podzielimy załogę na wachty, przeprowadzimy wstępne szkolenie a po nim wieczór zapoznawczy 🙂 Następnego dnia rano wyruszymy zdobywać Archipelag, podziwiać przyrodę i cieszyć się żeglarskim życiem. Kierunek rejsu oraz odwiedzone porty ustalimy razem z załogą podczas pierwszego dnia żeglowania, na bieżąco będziemy go dostosowywać do warunków pogodowych oraz potrzeb naszych załogantów. Co do zasady żeglujemy tylko w dzień, jednak jeśli załoga wyrazi chęć, a warunki atmosferyczne nam na to pozwolą możemy zaplanować dłuższy przelot nocny. Do portu macierzystego wracamy już w piątek pod wieczór, tam nocujemy i w sobotę ok. godz. 9:00 opuszczamy jacht.

Organizacja na rejsie

Podczas naszego rejsu każdy z Was stanie się częścią naszej załogi. Pierwszego dnia kapitan wyznaczy wachty, które będą pełnić swoje obowiązki w porządku rotacyjnym: wachta kambuzowa, czyli kuchnia – zmiana raz dziennie, wachta nawigacyjna – zmiany będą następowały w zależności od stanu załogi co 3-4h. Szkolenie z podstawowych zasad korzystania z jachtu jest obowiązkowe dla wszystkich​, a​ chętnych uczymy też umiejętności żeglowania. 

Koszt rejsu

Łączny koszt rejsu składa sie z opłaty podstawowej oraz  składki burtowej . Pierwszego dnia rejsu pobierana jest również kaucja zwrotna, dotycząca ewentualnych uszkodzeń jachtu w wysokości 50 euro za osobę.

Cena rejsu za 1 osobę (miejsce w kabinie 2-osobowej) to 2500zł.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie na jachcie
 • opiekę doświadczonego skippera
 • opinia PZŻ – po rejsie otrzymasz opinię potwierdzającą Twój staż morski
 • ubezpieczenie NNW – ogólne warunki ubezpieczenia dostępne podczas rezerwacji
 • internet wi-fi 3GB na rejs
 • pościel i ręczniki
 • opłata klimatyczna

Zakwaterowanie w kabinach dwuosobowych. Wyboru kajuty można dokonać podczas rezerwacji w myśl zasady kto pierwszy rezerwuje pierwszy wybiera.

Składka burtowa 100-150€

Składka burtowa obejmuje:

 • wyżywienie – Z założenia stołujemy się na jachcie, korzystając z udogodnień (wyposażona kuchnia, lodówka). Oczywiście, nie jest to obligatoryjne. Możemy korzystać z lokalnych restauracji. Kapitan nie partycypuje w składce burtowej.
 • opłaty portowe
 • paliwo do jachtu
 • sprzątanie jachtu

Składka burtowa pobierana jest pierwszego dnia przez wybranego skarbnika i rozliczana po rejsie. 

 

Informacje dodatkowe

Uczestnikiem rejsu może zostać każda osoba powyżej 12 roku życia z opiekunem. Nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego.

W razie potrzeby pomagamy w organizacji zakupu biletów lotniczych.

Zastrzegamy prawo do odwołania rejsu z przyczyn od nas niezależnych (pandemia COVID). Uczestnicy rejsu zostaną o tym poinformowani jak najszybciej po podjęciu decyzji o ewentualnym odwołaniu imprezy, a całość wpłaconej kwoty zostanie zwrócona na podane konto bankowe.

Rezerwacja

Uzyskanie dodatkowych informacji oraz rezerwacja miejsc możliwa jest  poprzez kontakt telefoniczny:  tel. 570 90 90 60 lub mailowo biuro@saily.pl