#saily    570 90 90 60    biuro@saily.pl   /sailypl

Zalew Sulejowski

KURSY I SZKOLENIA MOTOROWODNE NAD ZALEWEM SULEJOWSKIM

Zalew Sulejowski, położony w województwie łódzkim pomiędzy Sulejowem a

Zalew Sulejowski - szkolenia

Smardzewicami, to jeden  z największych zbiorników wodnych leżących w Polsce centralnej. 

1969-1973 poprzez spiętrzenie rzeki Pilicy, na jej 139 km długości, zaporą w Smardzewicach.Powstała tam tama ma długość około 1200 m,wysokość 16 m, a jej szerokość w koronie wynosi 10 m. Powstały akwen ma powierzchnię 2700 ha, długość ok 17,1 km, zróżnicowaną szerokość, która w niektórych odcinkach wynosi nawet około 3 km.

Maksymalna głębokość zbiornika to 10m przy zaporze, natomiast średnia głębokość zalewu to 3,3 m. Jezioro Sulejowskie zostało utworzone aby zapewnić wodę pitną dla mieszkańców Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego, dziś pełni jednak głównie funkcję rekreacyjną. Jego urokliwe, spokojne zatoczki, piaszczyste plaże, bogato zalesiona i urozmaicona linia brzegowa oraz wszechobecny spokój sprawiają, że Zalew Sulejowski to idealne miejsce do wypoczynku.

Po całym tygodniu zgiełku warto zajrzeć nad to jezioro, aby nabrać sił oddychając świeżym powietrzem w otoczeniu lasów sosnowych z domieszką brzozy, dębu oraz świerku, opalając się nad zbiornikiem, kąpiąc, wędkując lub uprawiając jeden ze sportów wodnych: żeglarstwo , motorowodniactwo z których możemy skorzystać na terenie akwenu.

Port jachtowy - baza motorowodna

Przy tamie zbiornika zlokalizowana jest nasza baza wodna - Port Jachtowy Maruś - gdzie Szkolenie motorowodne nad Zalewem Sulejowskimprowadzimy szkolenia motorowodne. Możesz zdobyć u nas patent sternika motorowodnego , który uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych.

Uprawnienia te pozwalają zwiedzać zbiornik od strony wody, zaglądając po drodze do przystani jachtowych i nabrzeżnych atrakcji.  Mimo to, iż zbiornik jest sztuczny, posiada bardzo ładną - piaszczystą linię brzegową. Dzięki temu zarówno jachtem motorowym jak i żaglowym można dopłynąć do piaszczystej plaży. Natomiast długość zbiornika pozwalana na rozwinięcie dużych prędkości oraz pływanie w ślizgu łodziami motorowymi oraz skuterami wodnymi .

KURS MOTOROWODNY

Kursy w naszym ośrodku realizowane są w formach:

  •  weekendowy kurs motorowodny ( Zalew Sulejowski , Zatoka Gdańska ) Kurs motorowodny Zalew Sulejowski
  • popołudniowe / dzienne szkolenia motorowodne
  • Indywidualne zajęcia

Szkolimy w grupach, załogach do sześciu osób, co pozwala dobrze opanować zarówno teorię jak i część praktyczną manewrów.

Szkolenie odbywa się kompleksowo na miejscu w porcie jachtowym, gdzie zlokalizowana jest salka wykładowa z projektorem i pomocami oraz pełny dostęp  do zaplecza portowego.

Egzamin na patent Sternika Motorowodnego

Na mocy decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki , nasza Szkoła Żeglarstwa i Sportów Egzamin na Patent Sternika MotorowodnegoMotorowodnych posiada zgodę na przeprowadzanie egzaminów na stopnie żeglarskie ( Żeglarz Jachtowy , Jachtowy Sternik Morski ) oraz motorowodne ( Sternik Motorowodny , Motorowodny Sternik Morski ) . Pełne informacje dostępne są pod zakładkami: egzaminy żeglarskie oraz egzaminy motorowodne

Co dalej ... ?

Jeśli wciągnie Cię żeglarski lub motorowodny świat, zapraszamy do udziału w szkoleniach doskonalących takich jak manewrowanie w porcie, obsługa i konserwacja silników , uprawnienia radiooperatora ( SRC ) a także rozwoju w żegludze po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, Zatoce Gdańskie i Morzu Bałtyckim, a także Wyspach Kanaryjskich.