REJS ZE STERNIKIEM PO ZALEWIE SULEJOWSKIM

Czas trwania 2-6 h.
Jednocześnie do 16 osób (4 jachty po 4 osoby)

Zalew Sulejowski, położony w województwie łódzkim pomiędzy Sulejowem,Smardzewicami, to jeden z największych zbiorników wodnych leżących w Polsce centralnej.

Powstał w latach 1969-1973 poprzez spiętrzenie rzeki Pilicy, na jej 139 km, zaporą w Smardzewicach. Powstała tam tama ma około 1200 m długości,16 m wysokości, a jej szerokość w koronie wynosi 10 m. Powstały akwen ma powierzchnię 2700 ha, długość ok 17,1 km, zróżnicowaną szerokość, która w niektórych odcinkach wynosi nawet około 3 km.

Maksymalna głębokość zbiornika to 10 m przy zaporze, natomiast średnia głębokość zalewu to 3,3 m. Jezioro Sulejowskie zostało utworzone aby zapewnić wodę pitną dla mieszkańców Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego, dziś pełni jednak głównie funkcję rekreacyjną. Jego urokliwe, spokojne zatoczki, piaszczyste plaże, bogato zalesiona i urozmaicona linia brzegowa oraz wszechobecny spokój sprawiają, że Zalew Sulejowski to idealne miejsce do wypoczynku.

Po całym tygodniu zgiełku warto zajrzeć nad to jezioro, aby nabrać sił oddychając świeżym powietrzem w otoczeniu lasów sosnowych z domieszką brzozy, dębu oraz świerku, opalając się nad zbiornikiem, kąpiąc, wędkując lub uprawiając jeden ze sportów wodnych: żeglarstwo, motorowodniactwo z których możemy skorzystać na terenie akwenu.

Jeśli chcesz poznać uroki akwenu i jego portów umów się na kilku godzinny rejs ze sternikiem na jachcie otwartopokładowym lub kabinowym.  Podczas rejsu będziesz miał możliwość sterowania jachtem, pracy na linach i być może będzie to właśnie początek Twojej żeglarskiej przygody.

A jeśli wciągnie Cię żeglarski lub motorowodny świat, zapraszamy do udziału w szkoleniach doskonalących takich jak manewrowanie w porcie, obsługa i konserwacja silników, uprawnienia radiooperatora ( SRC ), a także w rejsach po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, Zatoce Gdańskie i Morzu Bałtyckim, a także Wyspach Kanaryjskich.

Termin i cena:

Rejsy realizowane w sezonie żeglarskim od 1 maja do 15 października

Cena rejsu: 400 – 500 zł/jacht ze sternikiem

Cena obejmuje:

  • czarter jachtu kabinowego ze sternikiem;
  • rejs po Zalewie Sulejowskim.

Informacje i zapisy:

Szczegółowe informacje na temat rejsu i wolnych miejsc można uzyskać pod numerami telefonów lub adresem e-mail.

570 90 90 60 606 968 629 lub biuro@saily.pl

Zobacz też:

Oceń page