REJS ZE STERNIKIEM PO ZALEWIE SULEJOWSKIM

Wyjście w rejs

Rejs po Zalewie Sulejowskim – podstawowe informacje

  • Czas trwania rejsu: 2-6 godzin
  • Maksymalna liczba uczestników 16 osób– 4 jachty po 4 osoby
  • Opieka doświadczonego sternika
  • Możliwość zorganizowania pikniku z poczęstunkiem
  • Rejs zaczynamy w Porcie jachtowym Maruś przy zaporze
  • Dowolny termin po wcześniejszym ustaleniu

Dowiedz się więcej: 570 90 90 60

Po całym tygodniu zgiełku warto zajrzeć nad to Jezioro Sulejowskie, aby nabrać sił oddychając świeżym powietrzem w otoczeniu lasów sosnowych z domieszką brzozy, dębu oraz świerku, opalając się nad zbiornikiem, kąpiąc, wędkując lub uprawiając jeden ze sportów wodnych: żeglarstwo lub motorowodniactwo, z których możemy skorzystać na terenie akwenu.

Jeśli chcesz poznać uroki Zalewu Sulejowskiego i jego portów umów się na kilku godzinny rejs ze sternikiem na jachcie kabinowym.  Podczas rejsu będziesz miał możliwość sterowania jachtem, pracy na linach i być może będzie to właśnie początek Twojej żeglarskiej przygody.

Kto może wziąć udział w rejsie?

Nigdy nie żeglowałeś, a chciałbyś spróbować? Ten rejs jest dla Ciebie! Zabierz ze sobą przyjaciół lub rodzinę i skorzystaj z naszej oferty podziwiając uroki Zalewu Sulejowskiego od strony wody.

Podczas rejsu o Wasze bezpieczeństwo i dobrą zabawę zadba nasz doświadczony sternik. Pływając z nami będziecie mogli odpocząć, posterować jachtem, poopalać się na pokładzie oraz poznać historię naszego jeziora. Wcielicie się w rolę załoganta i sternika, zobaczycie jaką przyjemność może dawać woda i wiatr.

Chcąc wyruszyć w rejs nie musicie posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego. Nie ma również dolnej ani górnej granicy wieku naszych załogantów.

Termin i cena:

Rejsy realizowane w sezonie żeglarskim od 1 maja do 15 października po wcześniejszym ustaleniu

Cena rejsu: 400 – 600 zł/jacht ze sternikiem

Cena obejmuje:

  • czarter jachtu kabinowego na wyłączność;
  • opiekę doświadczonego sternika;
  • 5 litrów paliwa do silnika.

Gdzie żeglujemy?

Zalew Sulejowski, położony w województwie łódzkim pomiędzy Sulejowem,Smardzewicami, to jeden z największych zbiorników wodnych leżących w Polsce centralnej.

Powstał w latach 1969-1973 poprzez spiętrzenie rzeki Pilicy, na jej 139 km, zaporą w Smardzewicach. Powstała tam tama ma około 1200 m długości,16 m wysokości, a jej szerokość w koronie wynosi 10 m. Powstały akwen ma powierzchnię 2700 ha, długość ok 17,1 km, zróżnicowaną szerokość, która w niektórych odcinkach wynosi nawet około 3 km.

Maksymalna głębokość zbiornika to 10 m przy zaporze, natomiast średnia głębokość zalewu to 3,3 m. Jezioro Sulejowskie zostało utworzone aby zapewnić wodę pitną dla mieszkańców Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego, dziś pełni jednak głównie funkcję rekreacyjną. Jego urokliwe, spokojne zatoczki, piaszczyste plaże, bogato zalesiona i urozmaicona linia brzegowa oraz wszechobecny spokój sprawiają, że Zalew Sulejowski to idealne miejsce do wypoczynku.

Rejs po zalewie z adrenaliną

Informacje i zapisy:

Szczegółowe informacje na temat rejsu i wolnych miejsc można uzyskać pod numerami telefonów lub adresem e-mail.

570 90 90 60 lub biuro@saily.pl

Zobacz też:

5/5 - (1 głosów)