KURS MOTOROWODNY

DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH ( minimum 4 osoby)

Kursy motorowodne zakończone egzaminem na patent sternika motorowodnego, który uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych i skuterów wodnych.
Czas trwania 6-7 h.
Jednocześnie do 12 osób

Nie ma chyba nic lepszego niż połączenie przyjemnego z pożytecznym. W takim duchu prowadzone są w naszej Szkole zajęcia, których efektem jest uzyskanie patentu sternika motorowodnego, dającego możliwości samodzielnego prowadzenia jachtów motorowych i skuterów wodnych.

Czas przeznaczony na szkolenie  podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej w sposób jasny i zrozumiały zostaną przestawione  zagadnienia z bezpieczeństwa, locji, budowy jachtów i silników, meteorologii. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów – praktyków, którzy w sposób obrazowy tłumaczą potrzebne zagadnienia.

W części praktycznej instruktorzy zapoznają kursantów z elementami prac  bosmańskich, nauczą wiązania kilku węzłów, których znajomość okazuje się nieoceniona, nie tylko podczas żeglugi, ale również  w życiu codziennym.

Szkolenie motorowodne dla grup i firm nad Zalewem Sulejowskim

 

No i wreszcie zajęcia na wodzie, które dają najwięcej radości i satysfakcji. Odejście od kei, podejście do nabrzeża, wykonanie manewru Man overboard, czyli podejście i podjęcie człowieka, który wypadł za burtę, a przede wszystkim wejście w ślizg i żegluga z dużą prędkością, to elementy szkolenia, które wyzwalają duże dawki adrenaliny  i zawsze pozostawiają pozytywne wrażenia. Szkolenia praktyczne prowadzimy na jachtach motorowych typu RIB (Rigid Inflatable Boat), wyposażonych w dużej mocy, nowoczesne silniki zaburtowe.

Jachy tego typu, często niesłusznie mylone z pontonami, to tzw. jachty hybrydowe –  twarde łodzie laminatowe, których burty zabezpieczono pneumatycznymi tubami. Bezspornymi zaletami RIB-ów to duża dzielność, stabilność, odporność na uszkodzenia i prędkość. Łatwe w manewrowaniu dają ogromną przyjemność z żeglugi, a efekty szkolenia są bardzo szybko zauważalne. Dla chętnych zaraz po szkoleniu przeprowadzony zostaje egzamin, a że szkolimy z pasją, to wskaźnik zdawalności jest bardzo wysoki. Po uzyskaniu patentu nie pozostaje nic innego niż  korzystać z możliwości jakie daje posiadanie uprawnień sternika motorowodnego i uprawianie na naszym, czy innych akwenach turystyki motorowodnej.

Jeden dzień szkolenia i możesz cieszyć się samodzielną żeglugą motorowodną !!!

Oceń page