Na mapie Warszawy pojawiło się nowe miejsce edukacyjno- rozrywkowe. Jeśli chcecie poznać prehistoryczne ryby, gady i ssaki wystarczy wybrać się do Oceanarium na Stadionie Narodowym.
W Oceanarium Prehistorycznym 3D można poczuć się jak we wnętrzu oceanu. Jest to pierwszy na świecie projekt, który “ożywia” historyczne morskie stworzenia.

Wykorzystując technologie 3D i współpracując z paleontologami udało się odtworzyć najciekawsze stworzenia wodne, które żyły w oceanie od ok. 350 milionów do 1,5 miliona lat temu. Gady, ssaki i ryby pływające w Oceanarium ukazane są w swoich naturalnych wymiarach można tam obejrzeć m.in. plezjozaura, dunkleosteusa, megalodona, szonizaury oraz inne gatunki.
Znajdziecie tam labirynty pełne wielkich “akwariów”- ekranów 3D a dopełnienie niesamowitego efektu zapewniaja specjalne nagłośnienie. Prehistoryczne Oceanarium 3D zostało określone jako atrakcja multimedialna XXI wieku. Jak dotąd jest to najbardziej innowacyjna frajda dla miłośników podwodnej prehistorii.
Przy tworzeniu obiektu za konsultacje naukową odpowiedzialny jest Profesor Michał Ginter z Katedry Paleontologii Wydziału Geologii Podstawowej UW. W każdym akwarium przedstawione zostały sceny z życia osobnego prehistorycznego gatunku dlatego wizyta w takim miejscu jest doskonałym uzupełnieniam programu nauczania szkół.
Megalodon był największym drapieżnym rekinem w dziejach naszej planety to właśnie jemu poświęcona jest osobna sala stanowiąca dodatkową atrakcję. Ten prehistoryczny rekin jest blisko spokrewniony z obecnym żarłaczem białym. Osiągał jednak nawet 18 metrów długości. Niezapomniane wrażenia na koniec wizyty i duży zastrzyk adrenaliny zapewnia technologia kina 5D . Niczego niespodziewający się odwiedzający przeżywają atak potwora. Rekin “rozbija” szybę akwarium, ze ścian tryska woda a podłoga zaczyna sie trząść.
Prehistoeyczne Oceanarium zlokalizowane jest w Warszawie na Stadionie Narodowym, czynne 7 dni wtygodniu. Dostępne bilety: indywidualne, rodzinne i grupowe od 16 do 20 złotych. Możliwe jest zakup i rezerwacja biletów przez internet sklep.stadionnarodowy.org.pl. Wszystkie szczegóły na stronie: www.oceanarium3d.pl