9 maja 2014 roku na wodach Zalewu Sulejowskiego odbyły się VII Szkolne Regaty Żeglarskie Ligi Morskiej i Rzecznej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Regaty, które od kilku lat noszą imię Tomka Opoki, objęte były honorowym patronatem Przewodniczącego RM Tomaszowa Mazowieckiego oraz Starosty Powiatu Tomaszowskiego.

Pomysłodawcą i organizatorem sześciu poprzednich edycji jest Wojciech Małagocki, nauczyciel z I LO, członek Zarządu Głównego LMiR. Tegoroczne zawody zorganizował Dariusz Jachimowski – nauczyciel i opiekun SKŻ „Szkwał” z III LO.

W zawodach wystartowało 7 załóg ze szkół i placówek Powiatu Tomaszowskiego. Wietrzna aura umożliwiła przeprowadzenie czterech biegów, które wyłoniły zwycięską załogę. Puchar Przewodniczącego RM Tomaszowa Mazowieckiego, odebrała z rąk radnego Jacka Kowalewskiego załoga Gimnazjum nr 3 w składzie: Elżbieta Nowicka, Zuzanna Dziubek, Aleksander Adamus, Oskar Pełka oraz Grzegorz Bińczyk. II miejsce zajęła załoga z ZSP nr 2, III miejsce załoga z MDK.

Za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie regat należą się serdeczne podziękowania Komisji Sędziowskiej z Sędzią Głównym – Michałem Kurzykiem oraz drużynie WOPR z prezesem Tomaszem Jarzyńskim. Za pomoc w zorganizowaniu regat organizatorzy dziękują również Zarządowi PtOZŻ, bosmanowi portu Markowi Szturnodze – za gościnę i udostępnienie jachtów oraz sponsorom, którzy ufundowali nagrody.

Po zmaganiach z wiatrem i wodą humory dopisywały wszystkim uczestnikom i znakomicie smakowały kiełbaski z grilla.

Planowane są już kolejne zawody w przyszłym roku, na które już teraz organizatorzy zapraszają miłośników żeglarskich rywalizacji.

GALERIA ZDJĘĆ – SZKOLNE REGATY 14.05.2014